ТОП 10 українських програм бухгалтерського обліку на заміну 1С та BAS 

Вітаю. Мене звати Олександр Киприк, я бізнес-аналітик в компанії One Service Consulting.

Останнім часом, ми спостерігаємо тенденцію бізнесу впроваджувати альтернативу 1С/BAS бухгалтерії. Але багато керівників мають обгрунтовані зауваження і сумніви. Чи зможе альтернативний продукт повністю покрити функціонал існуючого? Як швидко можна навчити працівників ефективно використовувати новий продукт? Скільки коштуватиме програма та її впровадження на підприємстві? На ці та інші питання я і спробую дати відповіді у цій статті. 

Окремо хочу наголосити, що в фокусі моєї уваги, передусім - можливість ведення бухгалтерського обліку в програмі відповідно до українського законодавства. Тож продукти, що не мають повноцінного бухгалтерського обліку, не розглядатимуться, або будуть згадані побіжно. 

Отже, в результаті всебічного аналізу ринку було сформовано ТОП 10 бухгалтерських програм, які ми зараз і розглянемо!

#10 АБ ОФІС (версія 4.1.)

Позиціонування продукту розробником: організовуйте, контролюйте та аналізуйте ваш бізнес разом з ефективним та доступним програмним забезпеченням від національного виробника.

Розробник: АБ Система, сайт https://ab.biz.ua/.

Функціонал

Варіант розгортання: десктоп-клієнт.

В своїй основі має конфігурації – типову, однокористувацьку базову та конфігурацію «Щасливий підприємець». До типової конфігурації можна інтегрувати додаткові та профільні модулі. Існують також комплексні конфігурації: «Бухгалтер+», «Аптека», «Їдальня», «Супермаркет», «Прокат».

Можливості типової конфігурації:

 • придбання, реалізація товарів та послуг;
 • складський облік;
 • облік банківських та касових операцій;
 • облік ПДВ;
 • базовий бухгалтерський облік (журнал типових проведень та формування проведень на основі створених документів; закриття місяця; звіти: оборотно-сальдова відомість, баланс).

Щоб скористатися демонстраційною версією продукту потрібно надіслати розробнику назву компанії та е-мейл. 

Програма АБ Офіс має такий інтерфейс:


Вартість

Оплата здійснюється одноразово за конкретну конфігурацію за одне робоче місце, кожне додаткове робоче місце оплачується окремо. Додаткові модулі мають свою окрему вартість. Гарантійне обслуговування триває 12 місяців від дати придбання програми. аби мати можливість отримувати оновлення, щороку треба сплачувати за ліцензійне обслуговування. Вцілому вартість є досить поміркована.

Підтримка користувачів

На сайті присутні інструкції для роботи з програмою, наведено умови обслуговування клієнтів, що мають договір підтримки продукту. Оновлення програми виходять регулярно (приблизно один раз в місяць) і розміщуються на сайті компанії. Також навчальні відео є на youtube, але останнє відео викладено понад 2 роки тому.

Висновок

Отже, вже перший розглянутий продукт для ведення бухгалтерського обліку досить збалансований і гідний уваги. Компанія АБ Система на ринку з 1996 року і має свою базу клієнтів. Основне, що не дозволяє однозначно рекомендувати програму - це дещо застарілий інтерфейс, що нагадує 1С:Підприємство версії 7.7. Якщо ж візуальна складова для клієнта не є пріоритетною, то цілком можна розглядати дану систему для впровадження. Також недоліком є відсутність нових навчальних відео.

#9 Облік SAAS

Позиціонування продукту розробником: хмарний сервіс для бухгалтерів, що дозволяє вести усі види обліків в одному місці.

Розробник: ТОВ "Інститут Прикладних Систем і Технологій", сайт https://oblik.ua/uk.

Фуккціонал

Варіант розгортання: web-клієнт, працює в хмарі.

Функціонал має стандартну, корпоративну і галузеву конфігурації. 

Стандартна конфігурація має набір типових документів і регламентовану звітність. Корпоративна конфігурація підтримує додаткові можливості автоматизації унікальних бізнес-процесів.

Галузеві конфігурації – це «Облік в ЖКГ та ОСББ онлайн», «Конфігурація бюджетна» та «Комерційна нерухомість».

У кожній з конфігурацій присутній модуль «Бухгалтерія». Функціональність модулю включає в себе введення залишків, реєстрацію проводок, звірку взаєморозрахунків, облік курсових різниць, закриття доходів і витрат та визначення фінансового результату. В системі наявні регламентні та бухгалтерські звіти, кадровий облік та зарплата. Реалізовано облік активів, банківських і касових операцій, виробництво і склад, торгівля.

Демонстраційна версія доступна без реєстрації.

Програма Облік SAAS має такий інтерфейс:


Вартість

Оплата здійснюється за кожен місяць користування сервісом за одного користувача. При цьому можливе безкоштовне використання програми до досягнення 1000 введених документів, або впродовж 1 місяця. При купівлі корпоративної конфігурації, чим більша кількість придбаних ліцензій, тим менший тариф за 1 користувача. 

Підтримка користувачів

На сайті розміщені довідкові матеріали, є файл довідки в самій системі. Також навчальні відео є на youtube, але нових відео про систему не було вже більше 4 років.

Висновок

В цілому, онлайн-система ведення бухгалтерського обліку “Облік SaaS” має достатній функціонал для малого бізнесу. Особливий інтерес можуть становити галузеві конфігурації для обліку в ЖКГ то ОСББ, а також комерційна нерухомість. Найбільше, що викликає застереження – це розвиток продукту. Сайт мало наповнюється новими матеріалами, довгий час не випускалися нові відео про систему.

#8 ISpro

Позиціонування продукту розробником: перша, на IT ринку України, система автоматизації, що відкрила для підприємств різних галузей та бюджетних організацій можливості ефективно управляти ресурсами, швидко отримувати актуальну інформацію за своєю діяльністю, а найголовніше – усі процеси стали прозорими.

Розробник: Інтелект-Сервіс, сайт https://ispro.ua/

Фуккціонал

Варіант розгортання: десктоп-клієнт (WEB-інтерфейс в стадії розробки). 

Система має модульну архітектуру, що дозволяє швидко адаптувати її під необхідний функціонал та інтегрувати з іншими системами. 

Можливості підсистеми бухгалтерського обліку: мультивалютність; ведення багаторівневого аналітичного обліку; підтримка необмеженої кількості планів рахунків; аналіз проводок за первинними документами і різними планами рахунків; формування внутрішньої та зовнішньої (регламентованої) звітності; експорт документів та звітів в програму «M.Е.Doc»; формування податкових накладних, у т. ч. з урахуванням першої події.

Для отримання демонстраційної версії, необхідно зв'язатися з розробником.

Програма ISpro має такий інтерфейс:


Вартість

Визначається індивідуально при підборі конфігурації.

Підтримка користувачів

На сайті розміщені довідкові матеріали, відеоуроки. Можливе навчання, організоване розробником. Також навчальні відео є на youtube.

Висновок

Програмний продукт має тривалу історію і давно перебуває на ринку, але це передусім ERP-система і розробник орієнтується саме на цей сегмент ринку. Тож впровадження Ispro як програми лише для бухгалтерського обліку не дасть можливості розкрити весь його потенціал, але, якщо продукт зацікавив, ніщо не заважає зв’язатися з розробником і обговорити деталі.

#7 Універсал (версії 7 та 9)

Позиціонування продукту розробником: надійна платформа для розгортання вашої ERP-системи.

Розробник: SoftPro, сайт https://softpro-global.ua/

Функціонал

Програмний продукт «Універсал» перебуває на ринку з 1992 року і є одним з найвідоміших вітчизняних бухгалтерських програм. При цьому нещодавно випущено нову версію програми Універсал 9, яка, позиціонується як «хмарна ERP». Як стверджує розробник, нова версія увібрала в себе всі сучасні технології обробки великих обсягів даних, інтерфейсу користувача, архітектурних рішень. Є готова пропозиція для малих підприємств (до 10 користувачів) Універсал 9 Small business edition (SBE), що працює на хмарній платформі Універсал 9 і адаптована для вимог малого бізнесу. Стосовно середнього бізнесу, розробник описує переваги, архітектуру, можливості і контури системи, але немає конкретного опису готового рішення.

Стосовно Універсалу 7, то тут все чітко і зрозуміло. Всього існує три конфігурації:

 • Універсал 7 ERP - комплексна система управління ресурсами підприємства, орієнтована на середні і великі підприємства.
 • Універсал 7 MBE – оптимальне співвідношення ціна / продуктивність для середнього бізнесу.
 • Універсал 7 SBE - легке програмне рішення, що забезпечує все необхідне для ведення обліку на невеликому підприємстві. 

Універсал 7 має і галузеві рішення - в харчовій промисловості, дистрибуції, страхуванні, поліграфії, виробництві комбікормів, тваринництві. 

Демонстраційна версія: можна завантажити і встановити Універсал 7: SBE, 1 ліцензія в нього безкоштовна, Стосовно Універсал 9, то для отримання демо-версії потрібно звернутися до розробника.

Програма Універсал 7 має такий інтерфейс:

 

Вартість

На всю лінійку програмних продуктів Універсал 7 на період військового стану діють значні знижки. Оплата здійснюється одноразово за кожного користувача. Стосовно Універсалу 9, то тут здійснюється оплата за місяць на 1 користувача (річна ліцензія йде з невеликою знижкою).  

Підтримка користувачів

На сайті відсутні довідкові матеріали та інструкції, довідкова система є в самій програмі. На youtube є навчальні відео, але останні 4 роки викладається рівно 1 відео в рік.

Висновок

Програмний комплекс «Універсал 7» має гарний функціонал, але дещо застарів технологічно. А стосовно «Універсалу 9», складається враження, що продукт ще досить «сирий» і виводиться на ринок досить обережно. Хочу сказати, що система є гідною уваги, але її просування на ринку викликає питання. До того ж зараз розробник опинився в ситуації, коли одночасно пропонує два покоління своєї програми і клієнту важко обрати між надійним продуктом, який вже не буде активно розвиватися і новим продуктом, який ще тільки освоюється на ринку.

#6 Дебет Плюс

Позиціонування продукту розробником: програмний комплекс для автоматизації бухгалтерського, оперативного та фінансового обліку.

Розробник: Дебет Плюс, сайт https://debet.com.ua/

Функціонал

Варіант розгортання: десктоп-клієнт, web-клієнт.

Компанія розробник орієнтована на наданні повного циклу послуг з автоматизації бухгалтерського обліку: розробка – впровадження та налаштування – супровід клієнтів. На ринку вона перебуває найдовше з усіх розглянутих нами вище систем – з 1991 р. Програмний комплекс "Дебет Плюс" має модульну структуру, що дає можливість замовнику підібрати оптимальний комплект поставки з функціональністю, що відповідає потребам підприємства.

Програма складається з декількох підсистем, що доповнюють одна одну: адміністратор комплексу, ведення бухгалтерського балансу, облік банківських операцій, облік касових операцій, облік ТМЦ, облік заробітної плати, облік основних засобів.

Готові галузеві рішення наступні: бюджетна бухгалтерія, заклади охорони здоров’я, облік у сільському господарстві, автоматизація виробництва й переробки, елеватор, ЖКГ (водоканал, ЖЕК, ОСББ), хлібозавод (пекарня), електропостачання, газопостачання.

Демонстраційна версія доступна лише за запитом до розробника.

Програма Дебет Плюс має такий інтерфейс:


Вартість

Вартість на сайті не вказана, політика компанії полягає в обговоренні її з клієнтом при виборі конкретної конфігурації.

Підтримка користувачів

На сайті є багато інструкцій. Оновлення програми виходять регулярно кілька разів на місяць. Гарно розвинений youtube, тут наявні вебінари з автоматизації бухобліку, курс відеоуроків, інші навчальні матеріали.

Висновок

Отже, програмний продукт перебуває на ринку понад 30 років. Ним користуються понад 2000 клієнтів і його цілком можна розглядати для впровадження. Насамперед гідним уваги “Дебет плюс” буде для підприємств галузевої специфіки. Основним недоліком рішення є дещо застарілий інтерфейс.

#5 A5.ERP

Позиціонування продукту розробником: інформаційно-аналітична система цифрової трансформації бізнес-процесів планування, обліку і управління ресурсами.  

Розробник: А5 Solutions, сайт https://a5erp.solutions/

Функціонал

Варіант розгортання: web-клієнт, працює в хмарі.

Система створена на основі платформи UnityBase. Це вітчизняна платформа для швидкого створення високопродуктивних web-орієнтованих корпоративних систем. Повний цикл розробки від опису моделі предметної області до автоматичної генерації інтерфейсу користувача. Платформа розробляється з 2012 року і дозволяє створювати програмні продукти будь-якого рівня складності.

В A5.ERP реалізовано: облік кількох організацій в одній системі, підтримка двох і більше планів рахунків, необмежену кількість аналітик, кількісний, валютний та податковий облік, багаторівневий аналіз фінансових та облікових даних, формування фінансової та іншої регламентованої звітності. Є галузеві рішення для державного сектору, освіти і медицини.

Щоб отримати демонстраційну версію, необхідно зв’язуватися з розробником.

Програма A5.ERP має такий інтерфейс:


Вартість

Оплата здійснюється разово за одне робоче клієнтське місце. Для підсистем облік персоналу і зарплати береться невелика плата за кожного працівника - 20% від вартості ліцензії.

Підтримка користувачів

На сайті описані підсистеми продукту з їх короткими презентаціями, але власне довідкові матеріали, призначені для допомоги користувачам є лише в самій програмі. Немає відео-каналу на youtube, на сайті розміщена двогодинна змістовна презентація продукту для «CFO Club Ukraine».

Висновок

Насамперед систему можна рекомендувати для використання в державному секторі, освіті і медицині, де вже є практичний досвід використання. Найбільше, що викликає зауваження - це просування продукту (відсутність youtube-каналу, демо-версії та інструкцій на сайті компанії). Технологічно система досить сучасна і має всі можливості для подальшого розвитку і розширення свого представництва на ринку.

#4 Dilovod

Позиціонування продукту розробником: український онлайн-сервіс для ведення управлінського, бухгалтерського обліку та складання звітності.

Розробник: Dilovod, сайт https://dilovod.ua/

Функціонал

Варіант розгортання: web-клієнт, працює в хмарі.

Dilovod позиціонується, як сучасна онлайн-бухгалтерія з електронною звітністю для всіх систем оподаткування. Основні можливості програми: облік грошових коштів, облік замовлень, облік товару, облік продажів, облік закупівель, облік доходів і витрат, облік виробництва, облік заробітної плати та кадрів тощо.

В програмі реалізоване як формування, так і подання бухгалтерської звітності. Можна вести облік декількох підприємств в одній базі. Номенклатура, контрагенти, статті доходів і витрат при цьому будуть спільними. Звітність формуватиметься за кожним підприємством або консолідовано. Якщо ж підприємства не пов'язані діяльністю один з одним, можна вести облік в різних базах під одним обліковим записом. Це дозволить не плутатися в журналах документів і звітах, так як бази не будуть пов'язані між собою. Оновлюється програма автоматично і безкоштовно.

Можна завантажити з інших бухгалтерських програм в Dilovod довідники, залишки і документи завдяки широкому функціоналу з експорту даних з Excel.

Демонстраційна версія доступна на сайті, є дві конфігурації - для торговельних підприємств та для інтернет-магазинів. Для ознайомлення з демо потрібна проста реєстрація через електронну пошту.

Програма Dilovod має такий інтерфейс:


Вартість

Оплата здійснюється за кожен місяць користування сервісом. Пропонуються такі місячні пакети: Профі + (для 1-го користувача), Бізнес та Підприємство (для 3-х користувачів). Протягом семи днів програмою можна користуватися безкоштовно.

Підтримка користувачів

На сайті є довідкові матеріали, призначені для допомоги новим та існуючим користувачам навчитися роботі з модулями системи, зрозуміти послідовність заповнення форм і документів, отримати уявлення про принципи роботи системи та взаємодії її складових. Є оперативна підтримка в телеграм і за телефоном. Також навчальні відео є на youtube.  

Висновок

Dilovod – це збалансований і повністю готовий до роботи програмний продукт. Передусім він підійде торговельним підприємствам, інтернет-магазинам, адже в програмі є вбудований програмний РРО. Доступна оперативна онлайн підтримка через месенджери. З недоліків - немає галузевих рішень, а нових відео про систему не було вже більше 2 років.

#3 Вправно

Позиціонування продукту розробником: програмне забезпечення для бізнесу будь-яких масштабів.  

Розробник: Codejig, сайт https://www.codejig.com/uk/erp/

Функціонал

Варіант розгортання: web-клієнт, працює в хмарі.

Як заявляє розробник, програма є простою, функціональною та легко адаптується під потреби бізнесу. Відкритий програмний код забезпечує прозорість системи, а унікальна технологія дозволяє гнучко змінювати властивості всіх компонентів. Система базується на власній Low-Code платформі, в основі якої використано концепцію програмування блоками, що забезпечує баланс між вміннями та потребами професійних девелоперів, IT персоналу та бізнес-користувачів.

Облік та звітність у «Вправно» ведеться згідно ПСБО. Оскільки наразі ПСБО гармонізований з МСФЗ, то потенційно «Вправно» може бути використаний також організаціями, що ведуть облік згідно МСФЗ з застереженням, що наразі програма не підтримує формування і подання фінансової звітності в форматі iXBRL. Аудиторський слід даних дозволяє відстежити історію створення та змін документів, та переглянути його попередні версії.

За правильного ведення обліку регламентована звітність формується автоматично і може бути підписана КЕП/ЕЦП та надіслана в ДПСУ безпосередньо з програми без використання стороннього програмного забезпечення.

Демонстраційна версія є на сайті та доступна без реєстрації.

Програма «Вправно» має такий інтерфейс:


Вартість

Оплата здійснюється помісячно для користувачів, які повноцінно використовують програму. Крім того береться додаткова незначна оплата для користувачів, що обліковуються в системі або використовують обмежений набір функцій. Для користувачів, яким необхідна можливість вносити зміни в структуру програми передбачений режим розробника та дорожчий тариф. Облік першої організації - безкоштовно, за кожну наступну організацію береться невелика плата.  

Підтримка користувачів

На сайті доступна лише презентація програмного продукту. В самій програмі інтегрований файл довідки, що пояснює принципи роботи з системою. Навчальні відео на youtube поки лише англійською мовою і орієнтовані на розробників ПЗ. В найближчих планах - наповнення каналу відеоінструкціями.

Висновок

«Вправно» виглядає як одна з найбільш технологічно досконалих систем, що може замінити продукти 1С/БАС. Широка функціональність, відкритий програмний код і можливість гнучко змінювати властивості всіх компонентів програми свідчать про її надзвичайно високий потенціал. Система продовжує розвиватися і шукати свою нішу на ринку.

#2 Bookkeeper

Позиціонування продукту розробником: сучасна онлайн бухгалтерія, що дозволяє вести облік діяльності, складати та подавати звітність підприємств і ФОП всіх систем оподаткування та неприбуткових організацій з будь-якого пристрою.

Розробник: ТОВ БУККІПЕР СААС, сайт https://bookkeeper.kiev.ua/

Функціонал

Варіант розгортання: web-клієнт, працює в хмарі.

Сервіс BookKeeper SaaS являє собою рішення автоматизації бухгалтерського обліку на сучасній програмній платформі A2v10. Платформа A2v10 призначена для створення фактично будь-яких бізнес-застосунків (ERP, CRM, BPM тощо) як з web-інтерфейсом, так і в десктопних варіантах. Технічні та архітектурні рішення платформи A2v10 здатні суттєво мінімізувати витрати на розміщення та обслуговування застосунків як в хмарному середовищі, так і на обладнанні замовника.

В сервісі для ведення бухгалтерії, реалізований функціонал для вирішення актуальних завдань малого та середнього бізнесу, а також некомерційних підприємств. Кожен користувач може самостійно складати необхідні звіти та розрахунки, вести оперативний облік торгівлі, сформувати регламентовані звіти та здати електронну звітність.

Доступні операції обліку: продажі та придбання, запаси та виробництво, каса та банк, розрахунки по зарплаті та за договорами ЦПХ, необоротні активи, ЗЕД.

Передбачена можливість ведення обліку декількох юросіб в одній базі бухгалтерської програми. Працівникам можна налаштувати власний набір прав доступу до елементів та документів бази. Це, а також багато інших інструментів дозволяють користувачам самостійно вести бухгалтерію без професійних знань в сферах обліку та ІТ.

Демонстраційна версія є на сайті та доступна без реєстрації.

Програма Bookkeeper має такий інтерфейс:


Вартість

Перші 30 днів сервісом можна користуватися безкоштовно, під час воєнного стану оплата здійснюється на добровільних засадах, після перемоги — вводиться обов’язкова місячна плата за основну організацію, і дещо менша за кожну додаткову. Також можна отримати додатковий логін з власними правами за незначну вартість.  

Підтримка користувачів

На сайті є посилання на довідкову систему користувача, де детально описано як працювати в онлайн-бухгалтерії. Також активно ведеться канал на youtube, де розміщені і навчальні відео.  

Висновок

В цілому, онлайн-системи ведення бухгалтерського обліку bookkeeper виглядає як збалансований і цікавий продукт. Можна стверджувати, що для малого бізнесу саме це рішення є оптимальним, оскільки поєднує відносну простоту роботи і невелику вартість. Для середнього бізнесу все ж функціонал програми може бути недостатнім.

#1 MASTER:Бухгалтерія

Позиціонування продукту розробником: справжня українську бухгалтерія із сучасним підходом до побудови програмних продуктів на Low-code/No-code платформі, системними оновленнями, сервісами підтримки бухгалтерів і постійного розвитку.  

Розробник: IT-Enterprise, сайт https://masterbuh.com/

Функціонал

Варіант розгортання: web-клієнт та десктоп-версія.

Розробники Master ставлять собі амбітний виклик побудувати надійну бухгалтерію для України, створити альтернативу 1С з наміром стати головною національною бухгалтерською програмою.

Платформа «Master» має багато рішень, які діляться на базові та індивідуальні. До базових продуктів, крім зазначеної «Бухгалтерії», належать «Зарплата і кадри», «Бюджетні установи» та «Документообіг. Обмін та облік». До індивідуальних рішень відносяться «Документообіг Комплекс», «Освіта», «ЖКГ», «Військові частини», «Медицина», «Реєстр територіальної громади», «Елеватор», «Агро».

Типовий програмний продукт для бухгалтерського та податкового обліку для підприємств малого та середнього бізнесу Master:Бухгалтерія має повний функціонал всіх ділянок обліку:

 • банк і каса: документи банку, клієнт-банк, документи каси, звітність;
 • купівлі та продаж: документи покупок, вхідні податкові, документи продажів, виписка податкових, акти звірки, аналіз заборгованості;
 • склад: документи обліку ТМЦ, інвентаризація ТМЦ, оборотно-сальдова відомість по ТМЦ, залишки на складі, облік дорогоцінних металів;
 • виробництво: документи виробництва, облік випуску, переробка ТМЦ, облік ТМЦ в переробці;
 • основні засоби та нематеріальні активи: документи руху ОЗ та НМА, картотека ОЗ, розрахунок зносу, інвентаризація ОЗ, переоцінка ОЗ;
 • податковий облік: облік ПДВ, податок на прибуток, трансфертне ціноутворення, імпорт/експорт податкових накладних;
 • кадри: накази, штатний розпис, особова картка;
 • зарплата: розрахунок відпусток і лікарняних, разові та умовно-постійні нарахування, відомості на виплату в касу, банківську картку, звітність по зарплаті;
 • звітність: фінансова звітність, звітність по ПДВ, звітність по прибутку, стандартні звіти;
 • довідники: організації, договори, товари, продукти, послуги, цінник, план рахунків;

 Демонстраційна версія є на сайті та доступна без реєстрації.

Програма MASTER:Бухгалтерія має такий інтерфейс:


Вартість

Є два варіанти купівлі програми:

 1. Здійснити оплату один раз і отримати програму у власність.
 2. Орендувати програмний продукт у “хмарі”, оплату тоді треба проводити за кожен місяць користування.

Окремо оплачуються вартість додаткових модулів та можливість автоматично отримувати оновлення.

Підтримка користувачів

Доступно багато посібників, методичок та відеоматеріалів. Для кожного користувача, що придбав програму, створюється особистий кабінет на  my.masterbuh.com. Також навчальні відео є на youtube, що активно наповнюється.   

Висновок

Отже, наразі саме платформа MASTER в цілому і MASTER:Бухгалтерія зокрема виглядають тими продуктами, що можуть повноцінно замінити продукти 1С/BAS. 

Бухгалтерія для України — це база для роботи сотень тисяч підприємств та установ нашої держави, більшість з яких досі використовує софт російського походження, що є великою загрозою для цифрової безпеки. Команда фахівців MASTER створила не стільки аналог 1С чи то альтернативу 1С, а справжню українську бухгалтерію із сучасним підходом до побудови програмних продуктів на Low-code/No-code платформі, системних оновлень, сервісів підтримки бухгалтерів і постійного розвитку.

І це ще не все...

Також вважаю за необхідне, згадати про таку систему для автоматизації українського бізнесу як «navkolo». Потрібно пояснити, що вона собою являє і чому не описана в основному переліку бухгалтерських програм. Отже «navkolo» - це сервіс, що намагається взяти вже наявні програмні продукти і інтегрувати їх в єдину систему в одному місці. Так, екосистема navkolo на даний момент складається з п’яти компонентів: бухгалтерія basic, бухгалтерія pro, ПРРО, торгівля, онлайн-торгівля. І саме в частині бухгалтерського обліку, як бухгалтерія basic, використовується Bookkeeper, а як бухгалтерія pro - Master:Бухгалтерія. Тож, за бажанням, можна скористатися цим сервісом, або використовувати програмні продукти напряму.

Зрозуміло, що існують й інші українські програми для бухгалтерського обліку. В чомусь вони можуть бути не гіршими розглянутих нами, хоч і мають свої обмеження. Серед них:

 • Finmap – онлайн-сервіс, що обіцяє підприємцям бачити стан свого бізнесу без спеціальних знань з фінансів та вивчення складних систем; 
 • Quincefin – клієнтами якого, як заявлено, є підприємці із власним середнім або малим бізнесом із цінностями, цілями і прагненнями;
 • Smartfin– бухгалтерська програма, в якій є все необхідне для ведення ФОП;
 • Bimp– який пропонує управлінський облік для середнього та малого бізнесу;
 • Perfectum CRM+ERP – обіцяє максимальну автоматизацію всіх бізнес-процесів;
 • UGLA – інструмент для управління всіма аспектами діяльності компанії;
 • Erp foss – торгівля, виробництво, документообіг у хмарі;
 • FIT-Бюджет – є хорошим інструментом для бюджетних організацій;
 • itfin.io – сервіс, що дозволяє ефективно керувати всіма процесами в IT-компанії.

Тобто, як бачимо, перші три сервіси можуть бути цікавими підприємцям, наступні чотири системи пропонують передусім управлінський облік, ну і два останніх мають чітку галузеву направленість.

Іноземні аналоги бухгалтерських програм, що відповідають українському законодавству

Уважний читач може відмітити, що поки ми розглядали лише українські бухгалтерські програми і цьому є просте пояснення - наявність повноцінного бухгалтерського обліку відповідно до українського законодавства. А серед неукраїнських систем лише «топові гравці» можуть похвалитися наявністю більш-менш повноцінної бухгалтерії. Тільки от вартість цих продуктів є значно вищою від українських аналогів. Тому їх не можна однозначно рекомендувати, якщо клієнта цікавить лише бухгалтерський облік, а не повноцінне впровадження ERP-системи на підприємстві. 

Якщо ж мова йде про комплексні ERP-системи, що покликані автоматизувати всі бізнес-процеси на підприємстві, тут уже навпаки, українським продуктам важко бути конкурентними. Фактично лише IT-Enterprise має таку повноцінну ERP-систему, яку можна розгорнути на будь-яких масштабах виробництва. 

Серед іноземних ERP на українському ринку найкраще представлені (тобто мають свою партнерську мережу, що займається впровадженням продукту і підтримкою користувачів) SAP (Business One, S/4HANA), Microsoft Dynamics 365 (Business Central, Finance and Operations) і Odoo (Community, Enterprise). 

Висновок: бухгалтерські програми для середнього та великого бізнесу

Отже, всі розглянуті програми для ведення бухгалтерського обліку мають свої ніші на ринку і ефективно працюють, тож не можна сказати, що альтернативи 1С/BAS бухгалтерії нема. Але треба розуміти, що перед вибором конкретного рішення керівникам бізнесів потрібно обов’язково провести аналіз бізнес-процесів на своєму підприємстві. Ця процедура дозволить зрозуміти свої вимоги до системи, що буде використовуватися. І вже потім обирати конкретний продукт і партнера для впровадження. 

Також слід подбати про навчання роботі з новою програмою для своїх працівників. Як показує практика, наприклад бухгалтер, що добре знає якусь конфігурацію продуктів 1С/BAS не завжди готовий вивчати новий продукт. Ще й буде всіляко доводити керівнику, що «програма нормально не працює». Тож, саме правильно організувавши процес впровадження, можна відносно безболісно і швидко відмовитися від продуктів 1С/BAS.

Стосовно розглянутих продуктів, найбільш збалансованим і готовим рішенням для середнього бізнесу виглядає Мастер: Бухгалтерія. Забезпечений базовий функціонал за всіма ділянками бухгалтерського обліку. Існує можливість «доробок» під потреби конкретного клієнта. Наявна партнерська мережа, що постійно розвивається. Працює служба підтримки. Є багато навчальних відео. Пройшовши навчальний курс, можна отримати сертифікат спеціаліста системи.

Висновок: Бухгалтеріські програми для малого бізнесу

Що стосується бухгалтерських програм для малого бізнесу, зокрема для ФОП та некомерційних підприємств, то гарним рішенням виглядає Bookkeeper. Система активно розвивається (так 16.10.2023 р. було додано можливість відслідковувати першу подію ПДВ) має сучасний інтерфейс, багато навчальних матеріалів і забезпечує підтримку користувачів. І що дуже важливо для малого бізнесу, сервіс має невисоку ціну (при цьому оплата під час воєнного стану взагалі здійснюється на добровільних засадах).

Ну, а якщо є бажання чогось нового і сучасного з можливістю no code/low code розробки, то зверніть увагу на «Вправно». Справді інноваційний вітчизняний продукт, що може мати велике майбутнє, отримавши підтримку від бізнесу.